Dlaczego warto zdecydować się na przydomową biologiczną oczyszczalnie ścieków?

Przy budowie domu na terenie, w którym niemożliwe jest podłączenie do kanalizacji, konieczne będzie podjęcie decyzji, dotyczącej sposobu pozbycia się ścieków. W takim przypadku do wyboru mamy dwa warianty: zbudowanie szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Co zatem wybrać? Jakie są wymagania?

Szambo – wymagania przydomowa oczyszczalnia ścieków ceny

Szambo to szczelny, podziemny, zazwyczaj bezodpływowy zbiornik, wymagający regularnego opróżniania. Szamba betonowe można właściwie budować na każdym gruncie, jednak gdy chodzi o zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego jest inaczej. Mogą bowiem zdarzać się kłopoty z ich posadowieniem na terenach, na których poziom wód gruntowych jest wysoki. Plastikowe zbiorniki są lekkie i po ich opróżnieniu zdarza się, że dochodzi do wypychania ich ku górze.
Wymagania dotyczące lokalizacji szamba zawarte są w specjalnym rozporządzeniu, dotyczącym warunków, jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowanie. Szczególnie istotnym wymaganiem jest szczelność szamb.

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków cena

Dobrą alternatywą dla szamba jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Ma ona mnóstwo zalet, a między innymi niższe koszty utrzymania, pozbycie się przykrych zapachów, a przede wszystkim konieczności częstych, kosztownych wizyt szambiarki. Oczywiście na początku trzeba będzie zapłacić za urządzenie i montaż, które kosztować będą niemało bo począwszy od 3000 zł do nawet 8000 i więcej, w zależności od pojemności, przepustowości i liczby użytkowników. Jednak warto zainwestować w taką oczyszczalnię, bo przedsięwzięcie to zwróci się bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *