Ekologiczna oczyszczalnia ścieków – Zadbaj o środowisko.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków lub inaczej oczyszczalnia biologiczna to nowoczesne rozwiązanie, zyskujące w szybkim tempie na popularności. Najczęściej montowana jest przy domach jednorodzinnych, ponieważ stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnego szamba.

Czym tak w ogóle jest i jak działa ekologiczna oczyszczalnia ścieków? oczyszczalnia ścieków domowa
Biologiczna oczyszczalnia to nowoczesny system oczyszczania ścieków, opierający się na aktywnych złożach biologicznych oraz niskoobciążonym osadzie czynnym. Złoże biologiczne zbudowane jest z niewielkich kształtek, na których osadzają się mikroorganizmy. To właśnie one oczyszczają ścieki. Odpowiednia ilość mikroorganizmów oczyszczających pojawia się już po dwóch tygodniach od instalacji oczyszczalni, powodując jej pełną sprawność. Szacuje się, że po procesie oczyszczania ścieki są czyste w 97%, co stanowi niezwykle dobry rezultat. Poza aspektem ekologicznym, oczyszczalnie biologiczne są tańsze w instalacji oraz generują zdecydowanie niższe koszty, niż tradycyjne szambo.

Gdzie można zamówić oczyszczalnię ekologiczną?
Ze względu na stale rosnącą popularność biologicznych oczyszczalni, firmy zajmujących się produkcją oraz montażem infrastruktury oczyszczającej, rosną jak grzyby po deszczu. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć firmę oferującą swoje produkty i usługi w zakresie ekologicznych oczyszczalni..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *